Kurs: Inwestowanie w dzieła sztuki/ podstawowy

Inwestowanie w dzieła sztuki jest coraz popularniejszą formą lokaty kapitału. Według raportu An Art Basel & UBS sprzedaż na globalnym rynku dzieł sztuki w 2018 roku wyniosła 67,4 mld USD i jest to 6% wzrost względem 2017 roku. 

Polski rynek sztuki również dynamicznie się rozwija. Obrót na aukcjach w 2014 roku wyniósł 77 mln złotych a w 2017 już 214 mln złotych. W 2018 roku padł aukcyjny rekord : czyli 4000000 zł za pracę Wojciecha Fangora , którego płótna w latach 90’tych można było nabyć za kilka tysięcy dolarów.

Wpływ na popularność inwestycji w dzieła sztuki ma napewno ich niezależność od zawirowań finansowych- szczególnie na rynkach akcyjnych . Inwestycje w dzieła sztuki charakeryzuje długoterminowość. Na zysk trzeba poczekać około 7 lat, a ten potrafi być zaskakujący, ale tylko jeśli tworzymy kolekcje świadomie. Zaskoczeniem może być fakt, że nie trzeba dysponować bardzo dużymi środkami, by nabywać dzieła o dużej wartości artystycznej i sporym potencjale inwestycyjnym- najważniejsza jest wiedza!

Jesteś zainteresowany poznaniem podstawowych mechanizmów rynku dzieł sztuki ? Chcesz dowiedzieć się jak uniknąć nietrafionej inwestycji ? Od czego zacząć budowanie kolekcji dzieł sztuki ? Zapraszam na kurs wprowadzający w zagadnienie rynku sztuki.

program:

-Światowy rynek sztuki z elementami historii sztuki

-Polski rynek sztuki z elementami historii sztuki

-Struktura rynku dzieł sztuki

-Modele kolekcji dzieł sztuki

-Rynek pierwotny rynek wtórny

-Zagrożenia na rynku dzieł sztuki

Kurs prowadzi art advisor, ekspert rynku sztuki Joanna Sikorska

Miejsce najbliższego kursu: Warszawa

Termin : 7 grudnia

Czas : 10.00-17.00

Cena : 720 zł + VAT

Zapisy/ szczegółowe informacje:

j.sikorska@artdivision.pl

tel. 509 257 008

Formularz

Udostępnij